AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ V SOUVISLOSTI S COVID‑19 A DALŠÍ INFORMACE

Upozornění pro cestující do Číny s přestupními lety v příslušných zemích v souvislosti s požadavkem na testování nukleové kyseliny:
Cestující se musí nechat otestovat na Covid-19 do 5 dnů před nástupem na palubu letadla. Podrobnosti jsou zveřejněny na oficiálních webových stránkách Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice. Stále platí nařízení povinné čtrnáctidení karantény po příletu do Číny a poté testování.

Další informace:
Nošení roušek již není povinné na venkovních prostranstvích. Ve velkých městech jako Beijing, Sanghai, Guangzhou, Shenzhen však stále platí jejich povinné nošení v uzavřených prostorách a v místech, kde se sdružuje více lidí. V menších čínských městech a na venkově se již život vrátil k normálu.
99,1% průmyslových podniků v Číně znovuobnovilo výrobu a 95,4% jejich zaměstnanců se již vrátilo do práce.
Čínské ministerstvo obchodu vyhlásilo nařízení, že od 1.4.2020 všechny exportní firmy vyvážející zdravotnický materiál do zahraničí jako např. testery, zdravotnické masky, ochranné obleky, ventilátory, infra teploměry apod. musí pro celní řízení dokázat, že jejich produkty mají platné certifikáty a splňují kvalitativní standardy danných importních destinací. V současné době existuje více než 2 000 registrovaných výrobců, kteří mají potřebné certifikace k výrobě zdravotnických prostředků. Neschválené a necertifikované zdravotnické produkty je zakázáno vyvážet do zahraničí.

Připravované akce:
Alibaba plánuje do konce roku spuštění dvaceti on-line veletrhů z různých oblastí
ČR se bude potřetí účastnit dovozního veletrhu v Šanghaji, bude vystavovat ve dvou expozicích, národní a komerční. Komerční expozice je realizována přes zahraniční kancelář CzechTrade v Šanghaji.
Summit 17+1 (17 zemí střední a východní Evropy + Čína):
Summit byl odložen z dubnového termínu na zatím neurčito. Vzhledem k tomu, že zatím není jasné, jaký bude formát, není možné potvrdit ani možnost uspořádání podnikatelské delegace. Pokud se bude konat online, počítá se s možností dát českým podnikatelům možnost setkat se svými čínskými partnery online.
Obecně nyní panuje trend posouvání veletrhů na konec roku, nebo spíše až na příští rok.

www.divetta.eu
Pro podrobnější informace pište na info@divetta.eu
Poslední aktualizace 30.11.2020
Zdroj informací: Agentura CzechTrade, obchodní partneři z Číny

Divetta ® 2007 Ochranná známka, 2010 EU ochranná známka, Triolux ® 2014 Česká ochranná známka, © RK 2009‑2022 Všechna práva vyhrazena