AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ V SOUVISLOSTI S COVID‑19 A DALŠÍ INFORMACE

Tuzemští podnikatelé nyní nemohou cestovat do Číny, což znamená, že se nesetkávají se svými obchodními partnery. Vše se řeší on-line. Od 28.3.2020 platí až do odvolání nařízení, které zakazuje všem cizincům s platným vízem či povolením k pobytu, vstup do Číny. Zákaz vstupu neplatí pro cizince, kteří musí do Číny kvůli závažným ekonomickým, obchodním, technologickým, vědeckým a humanitárním aktivitám. Dále neplatí pro cizince, kteří dostanou víza na čínských ambasádách v zahraničí po tomto oznámení.

Opatření pro cestující po příletu do Číny v jednotlivých regionech:
Guangzhou, Shenzhen:
Od 21.3.2020 pasažéři přilétající ze zahraničí do provincie Guangdong jsou povinni podrobit se zdravotní kontrole a ihned nastoupit čtrnáctidenní karanténu doma nebo ve specializovaných centrech. Náklady spojené s ubytováním a stravou si platí sami.
Peking:
Od 23.3.2020 jsou všechny mezinárodní lety do Pekingu přesměrovány do 12 vstupních měst: Tianjin, Shijiazhuang, Taiyuan, Hohhot, Shanghai (Pudong), Jinan, Qingdao, Nanjing, Shenyang, Dalian, Zhengzhou a Xi’an. Vstupní město lze nalézt na stránkách Civil Aviation Administration of China nebo na stránkách příslušné aerolinky. Cestující nastoupí do karantény ve vstupním městě, kde proběhne zdravotní prohlídka. Zdraví cestující mohou pokračovat dalším letem do Pekingu.
Shanghai:
Od 28.3.2020 pasažéři přilétající ze zahraničí musí po zdravotní prohlídce podstoupit povinnou čtrnáctidenní karanténu doma nebo ve specializovaných centrech.Náklady na ubytování a stravu si platí sami.

Další informace:
Nošení roušek již není povinné na venkovních prostranstvích, stále však platí jejich povinné nošení v uzavřených prostorách a v místech, kde se sdružuje více lidí.
99,1% průmyslových podniků v Číně znovuobnovilo výrobu a 95,4% jejich zaměstnanců se již vrátilo do práce.
Čínské ministerstvo obchodu vyhlásilo nařízení, že od 1.4.2020 všechny exportní firmy vyvážející zdravotnický materiál do zahraničí jako např. testery, zdravotnické masky, ochranné obleky, ventilátory, infra teploměry, musí pro celní řízení dokázat, že jejich produkty mají platné certifikáty a splňují kvalitativní standardy daných importních destinací. V současné době existuje více než 2 000 registrovaných výrobců, kteří mají potřebné certifikace k výrobě zdravotnických prostředků. Neschválené a necertifikované zdravotnické produkty je zakázáno vyvážet do zahraničí.

Připravované akce:
Alibaba plánuje do konce roku spuštění dvaceti on-line veletrhů z různých oblastí
3.mezinárodní veletrh CIIE Shanghai (listopad 2020):
ČR se bude potřetí účastnit dovozního veletrhu v Šanghaji, bude vystavovat ve dvou expozicích, národní a komerční. Komerční expozice je realizována přes zahraniční kancelář CzechTrade v Šanghaji.
Summit 17+1 (17 zemí střední a východní Evropy + Čína):
Summit byl odložen z dubnového termínu na zatím neurčito. Vzhledem k tomu, že zatím není jasné, jaký bude formát, není možné potvrdit ani možnost uspořádání podnikatelské delegace. Pokud se bude konat online, počítá se s možností dát českým podnikatelům možnost setkat se svými čínskými partnery online.

Poslední aktualizace 26.6.2020
Pro podrobnější informace pište na info@divetta.eu
Zdroj informací: Agentura CzechTrade, obchodní partneři z Číny

Divetta ® 2007 Ochranná známka, 2010 EU ochranná známka, Triolux ® 2014 Česká ochranná známka, © RK 2009‑2020 Všechna práva vyhrazena